Poker

Wiele osób chciałoby grać w Polsce w pokera. Poker online może być legalny. Trzeba tylko wiedzieć, które kasyno online wybrać!

Czy poker to najpopularniejsza gra hazardowa? Przetestuj poker online w kasynach internetowych

0

Jak grać w pokera online?

Bardzo popularną grą stołową jest także poker, a szczególnie poker online. Jego również nie brakuje w dobrych kasynach online, które zajmują wysokie miejsca w różnych rankingach. Warto tutaj także przytoczyć nasz ranking kasyn, który prezentuje najbardziej wiarygodne porównanie w polskim internecie. Jakie są najważniejsze zasady w pokerze? Jakie odmiany pokera systematycznie zyskują na popularności wśród Polaków? Jaką strategie w pokerze online obrać, aby można było liczyć na systematyczne wygrane i mieć coraz grubszy portfel? Chcecie się czegoś dowiedzieć o pokerze online? Nie traćmy czasu i przejdźmy do sedna sprawy.

Podstawowe zasady gry w pokera

Ilu graczy może być przy stole w pokera?Minimalna liczba osób, która jest wymagana do gry w pokera, to dokładnie dwóch uczestników. Porządne kasyna online oferują również takie warianty, gdzie możliwa jest rozgrywka w poker online wyłącznie z samym komputerem. Większe emocje towarzyszą jednak grze toczonej z innymi użytkownikami. Jaka jest zaś maksymalna liczba osób? Tutaj wszystko zależy od organizatora. Przeważnie jednak jest to 10 osób. W związku z tym zazwyczaj „tylko” tyle ludzi może usiąść - w jednym momencie - przy stole do gry w pokera. Rozgrywka toczy się przy użyciu standardowej talii liczącej 52 karty. Warto to sobie zapamiętać.

Kto wygrywa w pokera?Cała idea gry w pokera polega na tym, aby koniec końców zgarnąć pieniądze przeciwnika lub przeciwników - wszystko zależy od tego, z jaką liczbą konkurentów w danym momencie rywalizujecie. Najlepiej mieć mocny układ w pokerze i systematycznie zdobywać gotówkę rywali w trakcie danej rozgrywki. Być może dla wielu osób najbardziej emocjonujące jest jednak to, że w pokera online można wygrywać nawet nie mając tak naprawdę… ani jednej pary. W pokerze można bowiem skutecznie blefować - jeśli przeciwnicy się przestraszą i spasują, to taki ryzykant nie musi odsłaniać nawet swoich kart, a i tak zgarnie całą pulę. Są więc ogólnie różne drogi do tego, żeby wygrywać żetony w pokerze, które potem są zamieniane na pieniądze.

Hierarchia układów w pokerze, czyli lektura obowiązkowa

Jakie są możliwe układy w pokerze?

Osoby, które chcą skutecznie grać w pokera muszą, nie ma tutaj żadnego wyjątku, poznać ranking wszystkich dostępnych układów. Na tej podstawie można opierać swoją strategię pokerową. Osoby, które mają bardzo dobre układy w pokerze absolutnie nie powinny pasować. W ich interesie jest to, aby zdobyć jak najwięcej pieniędzy z puli rywali, ponieważ jest duże prawdopodobieństwo, że cała gotówka trafi potem do nich.

Hierarchia układów:

1. Poker królewski (karty od asa do dziesiątki - w jednym i tym samym kolorze)
2. Poker (strit w jednym i tym samym kolorze)
3. Kareta (4 karty o tej samej wartości)
4. Full (trójka plus para)
5. Kolor (karty w jednym i tym samym kolorze, ale nie następujące jedna po drugiej)
6. Strit (5 kolejnych kart następujących po sobie - jedna z nich jest w innym kolorze niż pozostałe)
7. Trójka (3 karty o tej samej wartości)
8. Dwie pary (para na przykład królów plus do tego para waletów itp.)
9. Para (jedna para)
10. Wysoka karta (taki układ występuje, kiedy gracz nie ma żadnego z powyższych układów, wtedy moc jego układu jest określana poprzez najwyższą kartę - najlepiej mieć oczywiście asa, potem króla itd.)

Poker Texas Holdem - najważniejsze informacje

Istnieją rozmaite odmiany pokera. Najbardziej popularną, która oczywiście jest dostępna w każdym szanującym się kasynie online, jest Poker Texas Holdem. Co warto wiedzieć na temat tego wariantu gry? Oto kilka kluczowych informacji.

Mała ciemna oraz duża ciemna - o co chodzi?

Jaka może być pula w pokerze?Zawsze dwójka zawodników wkłada do puli pewną część pieniędzy. Są to tak zwane mała ciemna oraz duża ciemna (small blind oraz big blind). Warto zapamiętać, że w pokerze mała ciemna jest zazwyczaj dwukrotnie niższa niż duża ciemna.

Nie musicie jednak obawiać się, że zawsze będziecie wkładać pieniądze do puli, a inni nie. Wszystko jest sprawiedliwe, ponieważ w pokerze prędzej czy później każdy z zawodników będzie musiał opłacić small i big blind. Zresztą, opłaty w tym temacie to pewne przywileje.

Można bowiem podejmować decyzje na samym końcu i mniej więcej przewidzieć, co mają przeciwnicy. Jeśli bowiem na przykład ktoś długo zastanawiał się nad włożeniem kasy do puli, to najprawdopodobniej ma stosunkowo średnie karty. Jeśli zaś ktoś od razu podbił, to prawdopodobnie ma natomiast coś mocnego.

Jakie są dostępne posunięcia w pokerze?

Jakie są możliwe ruchy w pokerze?Każdy zawodnik ma w pokerze do wyboru kilka dostępnych posunięć. Jeśli karty są beznadziejne, to chyba warto spasować. Pewną alternatywą jest przeczekanie, jeśli jest jednak w ogóle taka możliwość.

Na przykład osoba, która opłaciła dużą ciemną może przeczekać, jeśli przed nią nikt nie podbił stawki - ponad wyjściową. Dzięki temu taki gracz może zobaczyć 3 karty wspólne. Jakie są inne dostępne posunięcia w pokerze online?

To na przykład podbicie, sprawdzenie lub zagranie za wszystko. Ta ostatnia opcja oznacza, że po prostu wkłada się do puli wszystkie dostępne pieniądze. Jeśli przegracie, to odpadacie z dalszej rozgrywki. Trzeba być zatem pewnym swojej decyzji...

Jak wygląda przebieg rozgrywki?

Przebieg rozgrywki w pokerze, czyli flop, turn i riverPoker Texas Holdem to tylko na pierwszy rzut oka gra skomplikowana. Szybko przekonacie się, że nie ma tutaj wielkiej filozofii. Na początek każdy zawodnik otrzymuje po dwie karty prywatne. Potem następuje licytacja, a następnie na stole pojawiają się pierwsze 3 karty wspólne, czyli flop.

Łatwo domyślić się, że w Texas Holdemie kolejne etapy to zaś turn i river. Wtedy gracz może użyć nie tylko dwóch kart prywatnych, ale także czterech (lub na samym końcu pięciu) kart znajdujących się na stole. Oczywiście, pomiędzy poszczególnymi etapami cały czas dochodzi do licytacji.

Poker Omaha nie różni się zbytnio od Poker Holdema

Na czym polega Poker Omaha?

Mniej popularną, ale także często wybieraną odmianą pokera, jest Poker Omaha. Ta gra ma dużo podobieństw do opisywanego wcześniej Texasa Holdema. Między innymi w rozgrywce uczestniczy od dwóch do dziesięciu graczy. W Omaha wszystko oczywiście zależy od regulaminu konkretnego kasyna online. Niemniej jednak zazwyczaj to właśnie ten przedział jest najczęściej stosowany. Jakie są inne podobieństwa w pokerze omaha? Między innymi stosowany jest dokładnie ten sam ranking układów. W związku z tym na samym początku znajduje się poker królewski, a na samym dole tak zwana wysoka karta. Tutaj także mamy do czynienia z takimi etapami, jak flop, turn, a także river.

Poker Omaha jednak trochę się różni

Różnice pomiędzy pokerem omaha, a pokerem texas holdem

W obu rodzajach pokera są jednak pewne różnice, które warto poznać - wpływają one bowiem na przebieg rozgrywki. Na samym początku gracz otrzymuje dokładnie 4 karty prywatne. W przypadku Poker Texas Holdema są to natomiast 2 takie elementy. Kolejna kluczowa różnica polega na tym, że zawsze dwie karty prywatne muszą być, nie ma tutaj wyjątku, użyte do stworzenia własnego najlepszego układu. Do tego w Pokerze Omaha zawodnik używa jeszcze trzech kart wspólnych. Zawsze występuje zatem kombinacja 2+3. W przypadku wcześniej opisywanego wariantu dowolność była większa. Mogło być nawet tak, że gracz nie skorzystał z żadnej karty prywatnej!

Kilka wskazówek dla graczy

Poker Online znacznie łatwiejszyPrzede wszystkim należy dokładnie zapoznać się z regulaminem konkretnej odmiany pokera. Zwłaszcza, że te gry stołowe występują pod różnymi obliczami. Druga bardzo ważna kwestia jest taka, aby praktycznie na pamięć znać cały ranking układów w pokerze. Gracze, którzy grają w pokera online mają o tyle łatwiej, że mogą otworzyć sobie kartę z taką hierarchią, aby zawsze można było na nią spojrzeć.

Co jeszcze jest ważne? Są pewne sytuacje, kiedy koniecznie trzeba wchodzić do puli. Dzieje się tak wtedy, kiedy ktoś otrzymuje na przykład 2 asy albo parę królów. Są też karty, które oznaczają, że lepiej od razu spasować i niepotrzebnie nie tracić pieniędzy. Jeśli na przykład otrzymacie 2 i 7 itp. to lepiej po prostu poczekać na kolejne rozdanie...

Zarządzanie kapitałem w pokerzeBardzo ważnym aspektem jest także prawidłowe zarządzanie własnym kapitałem. Jeśli sytuacja rozwija się dla Was pomyślnie (dobre karty, możliwość różnych kombinacji itp.), to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zagrać mocniej i wygrać więcej od Waszych rywali. W pokerze nie powinno się jednak ryzykować bez odpowiednich przesłanek do wykonania tego kroku (porządne karty, dobra pozycja przy stole itp.). Nic więc dziwnego, że dużo osób początkujących na samym starcie gry w pokera gra za pieniądze wirtualne. Dopiero wtedy, kiedy zdobędą wiedzę i doświadczenie, przechodzą zaś na prawdziwe żetony. Jest to na pewno bardzo logiczne rozwiązanie.

Oceń artykuł: